O nas i o stronie Pisarska Wyspa

Jesteśmy grupą pasjonatów literatury i języka polskiego – niektórzy z nas pracują jako redaktorzy i korektorzy, inni piszą i wydają książki, jeszcze inni prowadzą blogi tematyczne i podcasty (literatura, korekta, redakcja, pisarstwo). Razem administrujemy Grupą Warsztatową dla Pisarzy w serwisie Facebook, a strona Pisarska Wyspa jest jej zapleczem publicystycznym.

Anna Piotrowska – z okazji Nowego Roku 2017 postanowiła zawiązać wyjątkową społeczność wirtualną zrzeszającą pisarzy zarówno początkujących, jak i doświadczonych. To właśnie dzięki niej możemy dziś wspólnie uczestniczyć w życiu Grupy Warsztatowej dla Pisarzy (Fb) i gościć na Pisarskiej Wyspie. Nasza Ania lubi literaturę pełną kolorów i zapachów, zachwycających okrągłych zdań i życiowej mądrości, i taką też sama stara się pisać. Z wykształcenia matematyk. W przeszłości pianistka. Na co dzień spełniona żona wspaniałego męża, którego pieszczotliwie nazywa swoim „dębem”, czyli filarem i piękną osłoną przed światem. Wrażliwa dusza, odpowiedzialna kobieta i szczęśliwa mama dwojga cudów, Wojtka i Zosi. Polka kochająca swoją ojczyznę i wszystko, co słowiańskie. Kontakt Fb do Anny.

Felicja Jarnicka – ta utalentowana plastycznie wielbicielka cudnych makijaży swoje najważniejsze marzenia zawodowe, jakie dzielnie wciela w życie, związała z językiem polskim: najpierw z korektą, a obecnie również z redakcją. Szczególne zdolności lingwistyczne wykazywała od dziecka; jako dorosła dziewczyna wybrała niszowy kierunek studiów – mongolistykę. Język i kultura mongolska fascynują ją do dzisiaj, choć aktualnie stara się zawładnąć językiem angielskim na jeszcze wyższym niż dotychczasowy poziomie, i poświęcać dużo uwagi poprawnej polszczyźnie. Na swoim kanale na YouTube czyta baśnie i inne książki dla dzieci oraz recenzuje literaturę dla dorosłych. Prywatnie dumna mama dwóch, jak lubi ich z przymrużeniem oka nazywać, huncwotów: Małgosi i Grzesia. Dodajmy, że Felicja jest także radosną małżonką znakomitego taty tego podwójnego huncwotowatego skarbu. Kontakt Fb do Felicji.

Bartosz Bęben – jeśli spotkacie kiedy przypadkiem nieprzyzwoicie wysokiego młodego bruneta, który zaśpiewa Wam coś obezwładniającym barytonem, to… może być nasz Bartek. Tak, Bartek nie tylko prowadzi blog z recenzjami literackimi i filmowymi, nie tylko pysznie gotuje i piecze, ale i śpiewa – zachwyca nas swoją wrażliwością i zawstydza spektrum zainteresowań. Studiuje finanse i rachunkowość, ubóstwia uczyć się języka angielskiego, a na przekór młodzieńczości dzielnie i dojrzale stawia życiu czoła, kipiąc mnóstwem planów na przyszłość. Kontakt Fb do Bartka.

Jeżeli życzysz sobie poznać nas nieco bliżej, odwiedź nasze indywidualne miejsca w sieci – każde z nas pracuje na osobistą wartość, realizuje siebie w nieco inny, wyłącznie własny sposób:

AnnaGrupa Warsztatowa dla Pisarzy (Fb)

FelicjaRedaguje.com (Fb)

BartekRecenzja na dzień dobry

 

A jeśli wolisz być bliżej nas jako zespołu kreatywnego – jeśli razem z nami chciałbyś budować oryginalne środowisko ludzi uwrażliwionych literacko, koniecznie zapisz się do Grupy Warsztatowej dla Pisarzy w serwisie Facebook (zgłaszając swoją kandydaturę na członka naszej społeczności, nie zapomnij udzielić odpowiedzi na trzy wygenerowane przez nas pytania – to one będą kluczem do akceptacji Twojego zgłoszenia).

Informacje
o Grupie Warsztatowej dla Pisarzy
(w skrócie: GWP)

W GWP (na Fb) możesz razem z nami:

 • uczestniczyć w ciekawych panelach dyskusyjnych na tematy okołoliterackie
 • korzystać z bezpłatnych materiałów dla weny (inspiracyjnych)
 • brać udział w niespotykanych nigdzie indziej zabawach kreatywnych rozwijających wyobraźnię literacką i warsztat pisarza
 • pracować nad poziomem językowym pod okiem doświadczonych redaktorów
 • uczyć się odporności na krytykę swoich tekstów
 • rozwijać umiejętność udzielania konstruktywnej krytyki innym pisarzom
 • dowiadywać się o atrakcyjnych konkursach literackich
 • nawiązywać sympatyczne znajomości z ludźmi utalentowanymi literacko

Informacje o stronie Pisarska Wyspa

Kontakt oraz informacje organizacyjne i techniczne:

 1. Niniejsza strona o nazwie Pisarska Wyspa została utworzona i jest zarządzana przez osoby fizyczne (nieprowadzące swoich działalności gospodarczych).
 2. Kontakt ze stroną Pisarska Wyspa odbywa się poprzez adres e-mail: pisarska.wyspa@gmail.com – skrzynka ta może być obsługiwana przez osoby wymienione we wstępie tego tekstu, aczkolwiek główną osobą do kontaktu jest Anna.
 3. Wiadomości otrzymywanych na ww. adres e-mail nie archiwizujemy ani w żaden inny sposób nie przechowujemy i nie wykorzystujemy niczyich danych osobowych – przetwarzamy dane osobowe jedynie w taki sposób, że odpowiadamy na listy (mejle) od tych, którzy takich odpowiedzi oczekują i jasno zaznaczają tę potrzebę w swoich wiadomościach kierowanych do nas.
 4. Strona Pisarska Wyspa służy Annie, Felicji, Bartoszowi jako zaplecze publicystyczne Grupy Warsztatowej dla Pisarzy (GWP w serwisie Fb). Oznacza to, że cała wymiana poglądów, dyskusje i życie naszej pisarskiej społeczności toczy się właśnie tam, czyli w serwisie Fb, a nie tutaj. Również prace literackie publikowane na tej stronie (patrz: p. 5.) otrzymujemy za pośrednictwem serwisu Facebook, bo od pisarzy zrzeszonych w naszej grupie GWP. Samodzielnie (poza Facebookiem) nie generujemy żadnego obiegu cudzej własności intelektualnej, nie gromadzimy także żadnych statystyk niniejszej strony. Wyjątek na tym polu stanowi akcja pt. Patchwork literacki, w ramach której przepływ literackich prac konkursowych odbywa się poprzez osobistą skrzynkę mejlową pisarki Justyny Karolak jako głównego organizatora tej inicjatywy dla pisarzy, natomiast całkowity patronat nad akcją sprawuje GWP, a wraz z nią: niniejsza strona Pisarska Wyspa. Szczegółowe informacje nt. akcji pt. Patchwork literacki dostępne są w tym poście (jest to inicjatywa adresowana do wszelkich ludzi pióra i zaplanowana na cały rok 2019).
 5. Na stronie Pisarska Wyspa będziemy dla Was publikować okazjonalne teksty literackie członków naszej społeczności (oczywiście za ich zgodą) i ważne informacje dot. naszej społeczności oraz planów jej rozwoju.
 6. Strona Pisarska Wyspa nie służy nam do czerpania jakichkolwiek profitów – ani materialnych, ani dowolnych innych. Nie planujemy umieszczać na tej stronie żadnych reklam ani artykułów sponsorowanych. Naszym jedynym celem jest sukcesywnie rozwijać swój literacki potencjał i zarażać literackim bakcylem innych ludzi wrażliwych, dla których książka (powieść czy zbiór opowiadań albo bajek) od wczesnego dzieciństwa była przedmiotem magicznym, bez jakiego nie da się żyć.

Jeżeli chciałbyś zadać nam pytania odnośnie do GWP, skontaktuj się z dowolnie przez siebie wybranym jej administratorem (jednym z wymienionych we wstępie) poprzez portal Facebook.

A jeśli chciałbyś zadać nam pytania dotyczące zawartości strony Pisarska Wyspa lub przekazać wrażenia na jej temat, wówczas skontaktuj się z nami pod adresem:

pisarska.wyspa@gmail.com

Pozdrawiamy serdecznie każdego miłośnika literatury, życząc przyjemnego zwiedzania Pisarskiej Wyspy! Zapraszamy również do dołączenia do naszej facebookowej pisarskiej gromady.

Reklamy